Jak ocenić dokumenty kolekcjonerskie z grawerowaniem - najważniejsze cechy
Jak ocenić dokumenty kolekcjonerskie z grawerowaniem - najważniejsze cechy
Blog Article
Jak sprawdzić dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - kluczowe informacje
Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest niesamowicie dynamiczny. Nie ma się co zdumiewać - to fascynujące i nietypowe gadżety, które potrafią zaskoczyć szczegółowością wykonania i podobieństwem do oryginałów. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie firmy na rynku dostarczają produkty wysokiej jakości. Dlatego koniecznie warto czytać opinie przed zakupem i decydować się na sprawdzone firmy z dobrymi recenzjami.
Poliwęglan to specjalny solidny plastik, który jest niesamowicie odporny. Dokumenty zrobione są na poliwęglanie, czyli oryginalnym materiale z którego wytwarza się autentyczne dokumenty. Poliwęglan to taki tworzywo, który jest sztywniejszy od zwykłego PCV, ciężej się gnie, mniej wrażliwy na ciepło.
Wszystkie dane personalne na dobrej jakości dokumentach kolekcjonerskich powinny być robione za pośrednictwem grawerowania laserowego, a nie typowego druku. Produkty wykonane z PCV są mniej kosztowne, ale ich standard jest o wiele gorsza.
Grawerowanie laserowe powoduje subtelną wypukłość tekstu, którą możecie poczuć opuszkami palców. Dobry dokument kolekcjonerski musi posiadać: Grawerowanie laserowe danych. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie też posiadają tę cechę. Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie zawierają nadruk UV wyprodukowany z starannością o szczegóły, z utrzymaniem prawidłowych kolorów i wzorów kompatybilnych z pierwowzorem.
Inna znacząca rzecz! Czasem te cyfrowe rzeczy zawierają opcje jakich nie mają oryginały. Te elementy są super znaczące dla dobrego dokumentu kolekcjonerskiego. Do najważniejszych zabezpieczeń tego rodzaju zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - zmienia kolor w funkcji od kąta patrzenia. Kinegram - holograficzny element zabezpieczający, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - wyczuwalne dotykiem wgłębienia lub wypukłości. W najlepszych dokumentach kolekcjonerskich odzwierciedlenie kolorów ma osiągać niemal 100% zgodności z pierwowzorem. Tanie podróbki albo w ogóle nie posiadają nadruku UV, albo jest on wykonany niestarannie.
W wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich element ten ma sprawiać wrażenie przestrzenności i zmieniać się optycznie przy ruszaniu dokumentem. Jak przechylacie dokument, to napis PL pozornie się przemieszczał. Wszystkie elementy - od tworzywa bazowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia optyczne - powinny ze sobą współgrać i stanowić spójną jedność. Skieruj koncentrację, czy rozmaite elementy dokumentu są ze sobą zgrane, czy też pewne wydają się dodane "na gwałt" lub wyróżniać jakością od innych. Nadmiernie nieważkie lub za bardzo cienkie dokumenty to oznaka, że producent skąpił na materiale.
Profesjonalne firmy oferują wysłanie fotografii wyprodukowanego dokumentu przed wysyłką. Lepiej poczekać dzień dodatkowo, ale otrzymać zdjęcia finalnego dokumentu, przed tym jak zostanie przesłany. Powyższe 10 cech to podstawowe kryteria, które umożliwią Ci odróżnić rzeczywiście premium produkt od kiepskiego naśladownictwa. Więc bezwzględnie warto zainwestować w produkt od sprawdzonego producenta, który troszczy się o szczegóły i używa zaawansowane technologie produkcji.